Привіт,.Гість



      

ФУТБОЛЬНИЙ  ПОРТАЛ
МАЛИНЩИНИ                    
                                               
Випадкове фото
Звягель-750 - Металург 3:2 (2009р.)
Останні коментарі

pa_an : http://www.liga-kor.com/
ВІДКРИТА ЗИМОВА ПЕРШІСТЬ З МІНІ-ФУТБОЛУ









Статистика
 
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Мій профіль | Вихід
Форма входу

ФУТБОЛ БЕЗ ГРОШЕЙ, АБО ЯК ДАЛЕКО ЗАЇДЕШ НА ІНТУЗІАЗМІ

Перед початком Чемпіонату Житомирської області з футболу 2009 року ми вирішили ексклюзивно задати кілька питань Голові обласної федерації з футболу Олександру Петровичу Чернявському. Про початок Чемпіонату, дата старту якого викликає у читачів нашої інтернет-сторінки багато запитань, про суддівство, про створену нещодавно лігу представників любительських клубів області тощо.

 

-     Олександре Петровичу, так коли ж розпочнеться Чемпіонат області і який склад його учасників?

-     Чемпіонат області у Вищій Лізі стартує у суботу, 16 червня, а першість області серед команд першої групи – у неділю, 17 червня. Щодо складу учасників, то питання це остаточно ще не вирішено. Офіційно підтвердили свою участь 10 команд Вищої Ліги: це минулорічні учасники Вищої Ліги, («Металург» (Малин), «Хіммаш» (Коростень), СК «Легіон» (Житомир), «Звягель-750» (Новоград-Волинський), «Прес» (Радомишльський район), ФК «Коростень», СФК «Арсенал» (Бердичівський район), ФК «Бердичів», прим. автора) та двоє новачків: переможець першості минулого року романівська «Зоря-Енергія» та бронзовий призер Першої Ліги 2008 року овруцький «Вручий». У Вищій Лізі не гратимуть житомирські «Дорожник» (не виступатиме у обласних змаганнях через фінансові негаразди, прим. автора), та СДЮШОР, який минулого року зайняв останнє місце у Вищій Лізі і гратиме у першості. Свою участь у Першій Лізі також підтвердили 10 колективів: СДЮШОР (Житомир), «Граніт» (Гранітне, Малинський район), «Авангард» (Довбиш, Баранівський район), ФК «Черняхів», «Керамік» (Баранівка), ФК «Бараші» (Ємільчинський район), «Темп» (Селянщина, Черняхівський район), «Спартак» (Володарсько-Волинський), «Шахтар» (Коростишів), «Здвиж» (Брусилів). Крім того, можлива участь у першості таких колективів, як «Колос» (Житомирський район), ФК «Довбиш» (Баранівський район), «Звягель-2» (Новоград-Волинський). Ці три колективи поки роздумують. «Колос» має заборгованість перед обласною федерацією, у «Звягелі» не можуть вирішити, хто керуватиме другою командою: тренер першої команди, чи відповідальними будуть двоє тренерів, за ФК «Довбиш» поки нічого невідомо.

-     Чи затверджений або хоча б складений уже календар змагань?

-     Календар не затверджений. Проект календарю мною складений. Але він може змінитися. Оскільки, остаточний кількісній склад ліг ще невідомий. Адже якщо хтось із перелічених вище трьох клубів вирішить грати у першості, то «Шахтар» (Коростишів) ми переведемо у Вищу Лігу. Зробимо, щоб у першості було 10 команд, а Вища Ліга була чисельнішою. А представники Коростишева дуже хочуть грати у Вищій Лізі. І хоча там багато у них організаційних проблем. Бо фактично футбол у районі «піднімає» одна людина, Олег Вінчевський (можу помилитися у правильності написанні прізвища, прим. автора), але таке бажання є. Можливо, під питанням виявиться і участь у Вищій Лізі й овручан. Я особисто був проти того, щоб вони там грали. Адже, самі розумієте, які відстані між ними і рештою учасників. Одним суддям, яким оплачується не тільки їх праця, а й відшкодовуються витрати на дорогу, доведеться викладати біля 700-800 гривень за гру.

-     Але ж представники «Вручого», мабуть, знали про це, а тому розраховують на певні фінанси?

-     Воно то й так. Але ж самі знаєте, який зараз час… Якщо є бажання, то хай грають. Побачимо, що з того вийде.

-     Повернімося до календаря. Якщо все-таки нічого не зміниться, то який вигляд він матиме?

-     Якщо склад учасників так і залишиться по 10 команд у кожній лізі, то у першому турі зустрічатимуться:

у Вищій Лізі:

1. «Металург» (Малин) – «Вручий» (Овруч)

2. «Хіммаш» (Коростень) – «Зоря-Енергія» (Романів)

3. СК «Легіон» (Житомир) – ФК «Бердичів»

4. «Звягель-750» (Новоград-Волинський) – СФК «Арсенал» (Бердичівський район)

5. «Прес» (Радомишльський район) – ФК «Коростень»,

у Першій Лізі:

1. СДЮШОР (Житомир) – «Здвиж» (Брусилів)

2. «Граніт» (Гранітне, Малинський район) – «Шахтар» (Коростишів)

3. «Авангард» (Довбиш, Баранівський район) – «Спартак» (Володарськ-Волинський)

4. ФК «Черняхів» - «Темп» (Селянщина, Черняхівський район)

5. «Керамік» (Баранівка) – ФК «Бараші (Ємільчинський район)

-     Чи будуть проведені перед початком Чемпіонату збори представників клубів чи засідання органів федерації, де б остаточно було б вирішено питання щодо проведення Чемпіонату і першості?

-     Ще не відомо. Мабуть, будуть проведені.

-     Гаразд, залишимо Чемпіонат. А які справи у Кубку області, який нині триває? Де, зокрема, проводитиметься фінальна гра? Ходили розмови і про Новоград-Волинський, і про Коростень?

-     Фінал Кубку буде проведено тут, на Центральному стадіоні у Житомирі. Коростень ні, а от представники «Звягеля» виступали із пропозицією провести фінал саме у них. Мовляв, глядачі прийдуть, люди скучили за футболом. Але ж, якщо поміркувати раціонально, то хто в нас вийшов у півфінал: Бараші, Житомир, Малин, Радомишль (точніше Лєніно Радомишльського району, прим. автора). Уявляєте, скільки доведеться їхати до Новограду-Волинського малинчанам чи Радомишлю? Вони все-одно проїжджатимуть через Житомир. А скільки, наприклад, Барашам?

-     … і на чиєму боці будуть глядачі і скільки підтримки матимуть Бараші.

-     І це також. Тому найрозумніше, вважаю, провести фінал у Житомирі. Крім того, у нас 16 травня у Житомирі під егідою обласної ради «Колос» проходитиме обласний футбольний фестиваль «Даруймо радість дітям!». Приїде з районів біля 1000 дітей, дівчаток і хлопчиків. До слова, організаційні питання фестивалю, як завжди, переклали на плечі обласної федерації без жодної копійки фінансування. Тому фінальна зустріч стане чудовим завершенням цього фестивалю.

-     Під час проведення Кубку області виникали критичні зауваження стосовно суддівства. Що можете сказати про це?

-     Тема суддівства для нас, обласної федерації, дуже болюча. Самі міркуйте, минулого Чемпіонату для проведення поєдинків одного ігрового дня нам потрібно було 33 судді (5 поєдинків у Вищій Лізі і 6 у Першій, прим. автора), нинішнього, якщо залишиться усе, як є, 30 суддів. Тому для нормальної роботи федерації і проведення змагань нам необхідно мати 40 суддів, постійно проводити із ними заняття, підвищувати їх кваліфікацію. А скажіть, будь-ласка, де проводити ці заняття? Подивіться у найбільшій нашій кімнаті вони усі не помістяться (у кімнаті за овальним столом, який протягується на 4/5 всіє приміщення у довжину, і попід вільною стіною й справді не більше 18 стільців, прим. автора). А людям же потрібно щось записати, пояснити. А як це зробити, коли половина із них стоятиме, фактично, у інших «на голові»? В такому балагані і результатів цієї роботи не буде…

Стосовно Кубку. Я, наприклад, був інспектором на чвертьфінальній грі ФК «Бараші» - ФК «Бердичів». І можу сказати, що Горащук Юрій відсудив чудово, на високому професійному рівні. Я знаю, що О. Підгорчук (нинішній фактичний керівник ФК «Бердичів, прим. автора) заявив, що гіршого суддівства він бачив. Це почув І. Лисюк (тренер ФК «Бердичів», прим. автора) і почав заявляти, що їх засудили та інше. Але я був свідком гри. І всі штрафні, які призначалися, були заслужені. ФК «Бараші» вийшли на гру розслабленими, але це їм не заважало тримати гру у своїх руках, адже там грають 9 професіоналів! 4 із житомирського «Контингенту», троє із нещодавно професійного ФК «Коростеня», двоє із Новограда-Волинського. В першому таймі бердичівляни лише раз перейшли на їх половину поля. В другому таймі, бердичівляни відчули цю розслабленість суперників і навіть перехопили ініціативу. Першими забив саме ФК «Бердичів». Гол вийшов дещо курйозним.

-     … кажуть, що м’яча занесли у ворота самі захисники.

-     Там була подача зі штрафного, воротар вийшов на перехоплення, але не дотягнувся. Але й саме призначення цього штрафного у мене викликало сумнів. Після цього лише ФК «Бараші» заграли на повну. Можливо, було би справедливо, щоб виграв «Бердичів». Але програвати «Бараші» не мала права. Вони ж професіонали! Самі міркуйте, на очах у найвищих представників Ємільчинського району, глядачів, яких по домовленості із владою завчасно відпустили з роботи. Вони не могли зіпсувати таке свято, а тому заграли на повну, бердичівляни почали не встигати і, зрозуміло, порушувати правила. І «Бараші» забили на 89-ій хвилині. А потім і в доданий час. Нічого суддя не вигадував.

Але загалом питання проблемне не тільки у суддях, а й ще у делегатах на матчі. Як у нас, фактично, заведено, делегат приїхав, відсидів гру, отримав гроші і поїхав. Але ж потрібно зробити судді, якщо не зауваження, то хоча би щось підказати після гри. І мати сили в собі бути принциповим. А це можуть не всі. І причин цьому багато. Як правило, нинішні делегати – це колишні арбітри, які самі були такими. А по-друге, це безвідповідальне ставлення до своїх обов’язків. Зокрема, минулого року на гру Чемпіонату у Новограді-Волинському делегат федерації приїхав у шльопанцях і в шортах! Мабуть, тільки з пляжу. А на грі присутні Голова міста, Голова районної адміністрації. Делегат – це обличчя федерації. І яке у них може скластися враження про нашу роботу? А по-друге, як він може обстоювати свою правоту перед такими людьми у такому вигляді та ще й випившим?

-     … так би мовити, дрібниць не буває і у футболі.

-     Так, з таких дрібниць і складається враження і про делегатів, і про суддів, а, як наслідок, і про федерацію. А ще не варто відкидати і малу кваліфікацію суддів, відсутність психологічної стійкості. На тебе тиснуть глядачі, гравці. Кричать і з одної команди, і з іншої. А суддя, якщо помилився, повинен знайти в собі сили сказати це гравцю прямо на полі, вибачатися, аби вгамувати пристрасті. А не обов’язково розкидатися за розмови картками. Наприклад, минулого року Соболевський-молодший відсудив чотири гри, у яких показав чотири червоних картки. Тому дуже часто там, де бачать «підкуп чи зацікавленість судді», має місце всього-на-всього його непрофесійність, помилки.

Наведу ще один приклад. Був я присутнім, як делегат від федерації, на півфінальній грі Кубку області «Прес» - «Металург». Судив Юрій Горащук. Відсудив загалом добре. Але на останній хвилині трапився такий епізод. Гравець «Пресу» виходив віч-на-віч, встигав він до м’яча чи ні, не відомо, воротар першим встиг до м’яча і вибив його ногами, при цьому завдавши ушкодження супернику. Також гравця штовхали ззаду. Суддя показав грати далі. Я ж вважаю, що там необхідно було ставити одинадцять метрів. Самі міркуйте, люди вкладають у команду («Прес», прим. автора) свої гроші, і немалі, гравець жертвує своїм здоров’ям, свідомо йде у боротьбу із ушкодженням, останні хвилини матчу, і не дати такий очевидний пенальті? Я спитав, зрозуміло, після гри про це суддю. Він відповів, що, можливо, й помилився, а в своє виправдання зазначив, що воротар все-таки був першим на м’ячі. Варто було би суддю відсторонити на місяць від проведення змагань. Але ж ким ми його тоді замінимо, коли суддів у нас нема? Ось така ситуація у нас із суддями.

-     Розкажіть, будь-ласка, про створення Ліги представників клубів області?

-     Так, я читав на Вашому сайті про створення так званої «Прем’єр-Ліги». І не згоден із тим, що написав представник, що бував тут кілька разів на наших зібраннях. Як його звати?

-     … користувач Джон?

-     Так. А в коментарях взагалі пишуть дурниці. Найкращу відповідь дав Володимир, президент «Авангарду», про те, що на першому зібранні це все і закінчиться, і нічого путнього з тої ідеї не вийде.

Якщо створювати якусь Лігу, то необхідно її юридично реєструвати. А хто цим буде займатися? Так, статутом передбачено подібне у складі федерації. Але хто, знову ж, буде вести документацію, займатися організацію хоча б тих зібрань тощо. Голови цієї «Ліги» вони не захотіли обирати, займайтеся, мовляв, Ви, Петровичу. Хочуть призначати самостійно суддів на ігри, відсторонювати. Але це взагалі нонсенс.

-     А чи можуть на такому зібранні представники клубів відсторонити якогось суддю від суддівства у змаганнях довічно чи тимчасово, тобто чи можуть такі рішення представників бути втілені практично у дійсності?

-     Ні. Для цього є обласна федерація і її органи, Федерація футболу України. Лише вони статутом наділені такими повноваженнями. Взяти до прикладу хоча б українську Прем’єр-Лігу. Навіть там, хоч власники клубів і об’єдналися собі у окрему організацію, але суддів на поєдинки призначає комітет арбітрів, який є підрозділом Федерації футболу України.

Не заперечуватиму, що подібні зібрання представників клубів корисні і на них озвучуються дуже важливі питання, зокрема, ті ж судді мають змогу почути безпосередньо оцінки своєї роботи. Але чи матимуть вони продовження – сумніваюся. Представники команд зобов’язалися перерахувати внески (вірніше половину суми, а іншу половину протягом І кола) за участь у Чемпіонаті та першості до 1 травня під загрозою відсторонення команд за невиконання цього рішення. А на сьогодні кошти перераховані всього двома клубами! І що мені, не приймати команди до змагань? А серед кого тоді їх проводити? Та що говорити, коли за ігри за Кубок області багато команд ще не розрахувалися. І це при тому, що внесок за участь у одному раунді змагань складає всього 200 гривень. Тобто фіналіст Кубку заплатить за 5 ігор 1000 гривень.

-     Скажіть, будь-ласка, а ФК «Бердичів» розрахувався за участь у Кубку області?

-     Ні… Тому, повертаючись до так званої Ліги представників клубів, вважаю, що з цієї ідеї нічого не вийде.

-     Які ще питання турбують зараз федерацію футболу, крім проведення обласних змагань серед дорослих команд?

-     Це питання і організації самої роботи федерації: відсутність стаціонарного телефону, а мобільним багато, як самі розумієте, не поговориш, створення пізнавальних історичних куточків, стендів, а житомирському футболу є чим пишатися! Той же Віктор Банніков, до речі, сам народився на Житомирщині. Також проведення згаданого футбольного фестивалю, шкільні змагання на призи «Шкіряний м’яч». Стосовно «Шкіряного м’яча», то ці змагання входять у плани роботи управління освіти та управління сім’ї, молоді і спорту, яким прописані відповідні кошториси на ці змагання. А в реальності усю організаційну роботу звалюють на обласну федерацію, не даючи при цьому жодних коштів. І так постійно й при вирішенні інших питань. Також 19 травня передбачено проведення звітної конференції обласної федерації. Крім того, ніхто не займається Центральним стадіоном у місті Житомирі. А тому, аби взагалі не втратити цю арену, обласна федерація, чи не єдина, хто постійно намагається привернути увагу влади та громадськості до цієї проблеми.

Ось цим та багато чим іншим і живе федерація футболу, де крім мене ще працюють за 400 гривень мій заступник, він же Голова федерації футболу міста Житомира, та секретар, якій не виплачували зарплати вже півроку.

-     Гаразд, дякую Вам за змістовну розмову і відповіді на наші питання.

 

Кімнати обласної федерації уже прикрашають різноманітні нагороди, кубки, здобуті ще в далеких 60-их, емблеми колишніх клубів та нинішніх «Аавнгарду» (Довбиш), СК «Легіон» (Житомир), федерації футболу Овруцького району, великі кольорові світлини в рамках Чемпіона області 2008 року, володаря Суперкубку області-2008 малинського «Металурга» та володаря Кубку області 2008 року житомирського СК «Легіон», стенди із підсумками минулорічних змагань та історії професійного клубу «Полісся». Одразу відчувається любов людини до гри мільйонів, до місцевого, свого футболу. Не зрівняти і ремонт у приміщеннях федерації у порівнянні із відверто совковими СДЮШОРа, де розміщувалася федерація минулого року. Тому певні здобутки у Голови федерації, безумовно, є: і в організації роботи самої федерації, і в організації змагань – другий рік поспіль Кубок і Чемпіонат розпочинаються вже традиційно відповідно 10-11 квітня та 16-17 травня. Але побажаємо Олександру Петровичу ще більшої наполегливості і принциповості у відстоюванні своїх рішень. Аби звичайні вболівальники могли так само, як у сусідній Рівненській області, вже 5 березня бачити надрукований у ЗМІ календар на два кола Чемпіонату, що розпочинається у квітні і закінчується у жовтні, або, як у сусідній Вінницькій, вільно ознайомитися зі всіма заявковими листами команд на сайті обласної федерації.

 

Криця, розмова від 7 травня 2009 року
З сайту http://fcberdychiv.pp.net.ua

Переглядів: 1221 | Коментарі: 0

© "Футбольний портал Малинщини", 2008-2024       
Використання наших матеріалів дозволяється винятково за умови посилання
(для електронних видань — гіперпосилання) на "Футбольний портал Малинщини"